„Varpelio“ mokykloje-darželyje dirba visuomenės sveikatos specialistė Greta Banevičienė  

KONTAKTAI

Mob. tel. +370 690 37477

El. paštas varpelio@sveikatosbiuras.lt

Visuomenės sveikatos specialistės darbo laikas

Pirmadienis 8.00-16.30 12.00-12.30
Antradienis 8.00-17.00 12.00-12.30
Trečiadienis 8.00-16.30 12.00-12.30
Ketvirtadienis 8.00-16.36 12.00-12.30
Penktadienis 8.00-13.00
Šeštadienis / Sekmadienis

 


ATASKAITOS, ANALIZĖS

Čia pateikiama 2023-2024 mokslo metų Klaipėdos „Varpelio“ mokyklą-darželį lankančių vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė: Klaipėdos „Varpelio“ mokyklos-darželio 2023-2024 m. m. profilaktinių patikrinimų analizė

Čia pateikiama 2022 – 2023 mokslo metų Klaipėdos „Varpelio“ mokyklą-darželį lankančių vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų  duomenų analizė: Klaipėdos Varpelio“ mokyklos-darželio 2022-2023 m. m. profilaktinių patikrinimų analizė

Čia pateikiama 2022 – 2023 mokslo metų Klaipėdos „Varpelio“ mokyklos-darželio mokinių fizinio pajėgumo duomenų analizė: Klaipėdos Varpelio mokyklos-darželio mokinių fizinio pajėgumo duomenų analizė 2022 – 2023 m. m. 

Čia pateikiama 2021 – 2022 mokslo metų Klaipėdos „Varpelio“ mokyklą-darželį lankančių vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų  duomenų analizė: Klaipėdos „Varpelio“ mokyklos-darželio 2021-2022 m. m. profilaktinių patikrinimų analizė

Čia pateikiama Klaipėdos „Varpelio“ mokyklą-darželį lankančių mokinių sveikatos būklė 2020 m.: Klaipėdos „Varpelio“  mokyklos-darželio mokinių sveikatos būklė 2020 m.

 


KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO INFORMACIJA

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO NAUJIENLAIŠKIS

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO NEMOKAMŲ SVEIKATINIMO VEIKLŲ KALENDORIUS

               

Daugiau naudingos informacijos galite rasti Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro PUSALPYJE

 


RYTO MANKŠTA

Kiekvieną rytą nuo 8.00 val. iki 8.15 val. „Varpelyje“ mokiniams ir darželio grupių vaikučiams vyksta nuotaikinga ryto mankšta. Kiekvienas vaikas atvykęs į ugdymo įstaigą, gali prisijungti prie mankštos. Vaikams patinka toks energingas rytas, kuris paruošia tolimesnei dienai. Rytinės mankštos nauda vaikams yra visapusiška. Pradedant nuo socializacijos ir komandinio darbo dvasios ugdymo. Vaikai bendrauja su kitais vaikais, išmoksta kooperavimosi, komandinio darbo ir komunikacijos įgūdžių. Labai svarbus aspektas sveiko kūno sudėjimo palaikymas. Reguliarios mankštos padeda sudeginti kalorijas, pagerina raumenų tonusą ir stiprumą bei skatina sveiką kūno vystymąsi. Dar vienas labai svarbus aspektas sveikatos gerinimas ir lankstumo ugdymas. Rytinė mankšta padeda išlaikyti gerą sveikatą vaikams, skatina teisingą laikyseną ir lankstumą, stiprina raumenis. Labai svarbus energijos ir kraujo apytakos stimuliavimas, tai gali pagerinti jų koncentraciją ir mokymosi gebėjimus. Ir taip pat neužmirškime streso mažinimo ir emocinės gerovės skatinimo. Fizinė veikla yra puiki būsena streso mažinimui ir emocinės gerovės skatinimui. Vaikams, kurie yra sujaudinti ar susirūpinę dėl mokyklos ar kitų iššūkių, rytinė mankšta gali padėti sumažinti streso lygį ir padidinti „laimės hormonų“ išsiskyrimą.

          

 


VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTĖS VEIKLA MOKYKLOJE

 

2024 m. kovo mėn. Sveiki dantys.

Vaikai, kurie mokosi valytis dantis nuo mažens, išlaiko šiuos įpročius ir įgūdžius, kurie reikalingi palaikant gerą burnos higieną, visą gyvenimą. Sveiki dantys ir dantenos yra svarbūs ne tik burnos sveikatai, bet ir visam mūsų organizmui. Kovo mėnesį ikimokyklinukai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, mokėsi apie dantų priežiūrą ir higieną. Prisiminė, kaip taisyklingai valytis dantis, kada būtina valytis dantis, norint išvengti ėduonies, kokį maistą valgyti, kad dantys išliktų sveiki ir gražūs. Pradinukams pamokas apie dantų priežiūrą vedė gydytoja odontologė Urtė Laurutė.

          

 

2024 m. vasario mėn. Vaikų jogos užsiėmimai.

Vaikai trykšta energija, yra žingeidūs, emocionalūs, todėl kai kuriems jogos užsiėmimai tampa tikru iššūkiu. Sportas žaidimo forma, skatinantis susikaupti, įsiklausyti, likti vienoje, ramioje pozicijoje. Vaikų jogos užsiėmimų metu stiprinama koordinacija, kūno lankstumas, kvėpavimas, susikaupimas, įsiklausimas. Joga gali padėti sumažinti stresą, atsipalaiduoti, pagerinti miegą, didinti pasitikėjimą savimi, geriau jaustis fiziškai. Užsiėmimų metu buvo naudojamos specialios vaikų jogos kortelės, jų pagalba vaikai patys tapo treneriais savo draugams.

     

 

2024 m. sausio mėn. „Sveika mityba“.

Sveika mityba yra esminė sveikatos ir gerovės dalis. Tai apima subalansuotą ir įvairų maisto produktų vartojimą, siekiant gauti visas reikalingas maistines medžiagas. Svarbu vartoti įvairius maisto produktus, įskaitant vaisius, daržoves, grūdines kultūras, baltymus, riebalus ir pieno produktus. Kiekvienas maisto produktas turi tik jam būdingu maistinių medžiagų, kurios yra būtinos mūsų organizmui. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek kalorijų suvalgome per dieną ir priderinti prie savo fizinio aktyvumo lygio. Maisto produktus reikėtų rinktis kuo mažiau apdorotus. Švieži vaisiai, daržovės, pilno grūdo produktai turi didesnę maistinę vertę ir mažiau dirbtinių medžiagų. Vanduo yra būtinas organizmo veiklai palaikyti. Vanduo ne tik padeda išlaikyti reikiamą kūno temperatūrą, bet ir skatina medžiagų apykaitą. Reikia stengtis riboti pridedamojo cukraus ir druskos kiekį. Per didelis pridedamojo cukraus ir druskos kiekis gali turėti neigiamą įtaką sveikatai. Sveika mityba yra ilgalaikis gyvenimo būdo pasirinkimas, kuris padeda išvengti daugelio ligų, palaiko energijos lygį ir prisideda prie bendros sveikatos. Sausio mėnesį, kartu su darželio ir mokyklos vaikais, prisiminėm ir aptarėm visas sveikos mitybos taisykles.

               

     

 

2023 m. gruodžio mėn. „Sniego diena“.

Aktyvūs žaidimai, rogučių lenktynės, sniego angelai, piešimas ant sniego su dažais.

Vaikams buvo smagi „Sniego dienos“ šventė.

               

 

2023 m. gruodžio mėn. „Žiemos pavojai ir džiaugsmai“.

Gruodžio mėnesį su ikimokyklinukais kalbėjomės apie žiemos pavojus ir džiaugsmus. Bandėme vaikams suformuoti sveiką požiūrį į žiemą kylančias grėsmes jų saugumui. Aptarta, kokie pavojai kyla lipant ant ledo, čiužinėjant nuo kalno, žaidžiant lauke su sniegu, kokia turėtų būti apranga žiemos sezonu, taip pat vaikams primintas pagalbos telefonas.

          

 

2023 m. lapkričio mėn. Projektas „Masažinis sveikatingumo kilimėlis“.

Projekto tikslas – stiprinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kojų ir blauzdų raumenis, formuoti taisyklingą kūno laikyseną ir skatinti fizinį aktyvumą per savo kūrybiškumą. Vaikai, kartu su tėvais, buvo kviečiami atnešti įvairias antrines žaliavas, tekstilę, gamtines medžiagas, sagas, kempines ir t. t. Grupėse vaikai kartu su mokytojų pagalba kūrė, klijavo, dėliojo masažinius kilimėlius.

Kodėl masažinis kilimėlis?

 • Plokščiapėdystės profilaktika;
 • Stimuliuojant pėdas gerėja smegenų darbas;
 • Teigiamas poveikis vaikų imunitetui;
 • Stiprina raumenis;
 • Efektyviai stimuliuoja ir aktyvina medžiagų apykaitą;
 • Teigiamai veikia kraujotaką pėdose.

                

 

2023 m. lapkričio mėn. „Klimato kaita, ekologija, rūšiavimas“.

Lapkričio mėnesį skatinome vaikų supratimą ir sąmoningumą klimato kaitos, ekologijos ir rūšiavimo tema. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kas tai yra klimato kaita, kokie iššūkiai keliami ir kuo patys gali prisidėti, padėdami savo žemei. Su vaikais aptarta klimato kaitos sąvoka, priežastys ir pasekmės. Vaikai susipažino su draugiškais gamtai elektros gavimo būdais, užterštumo mažinimu, vandens saugojimo būdais. Pamokėlės metu buvo mokinami taisyklingai rūšiuoti pakuotes, atliko praktinę užduotį.

           

 

2023 m. spalio mėn. „Sveika mityba“.

Sveikos mitybos pamokėlėse su vaikais aptarėm svarbiausius sveikos mitybos aspektus.

 1. Valgyti kuo įvairesnį maistą.
 2. 5 kartus per dieną valgyti vaisių ir daržovių.
 3. Gerti pakankamai skysčių, ypač vandens.
 4. Valgyti reguliariai, nepraleidžiant pusryčių, pietų ir vakarienės.
 5. Valgyti kuo mažiau saldumynų.
 6.  Būti fiziškai aktyviems.

          

 

2023 m. spalio mėn. „Plokščiapėdystės profilaktika“.

Štai keletas būdų, kaip galite padėti vaikui išvengti plokščiapėdystės:

 • Išrinkite vaikui tinkamus batus: rinkitės kokybiškus batus su pakankamai išreikšta pėdos arka, jie turėtų būti patogūs ir suteikti pakankamą komfortą.
 • Leiskite vaikui vaikščioti basomis: tai puikus būdas stiprinti pėdų raumenis ir skatinti pėdos arkos vystymąsi. Leiskite vaikui vaikščioti ant nelygių paviršių, pavyzdžiui, smėlio ar žolės.
 • Aktyvus gyvenimo būdas: skatinkite vaiką aktyviai judėti ir dalyvauti sporto veikloje, kuri taip pat padeda stiprinti pėdos raumenis.
 • Tinkama laikysena: skatinkite vaiką laikytis tinkamos laikysenos stovint ir sėdint.
 • Patarimas: jeigu esate susirūpinę dėl vaiko pėdų sveikatos arba turite įtarimų dėl plokščiapėdystės, pasikonsultuokite su ortopedu arba šeimos gydytoju. Jie gali atlikti reikiamus tyrimus ir pateikti rekomendacijas dėl gydymo ar specialių ortopedinių priemonių.

Akimirkos iš „Plokščiapėdystės profilaktikos“ užsiėmimų.

      

 

2023 m. rugsėjo mėn. „Aktyvus rugsėjis“.

Rugsėjo 1 d. vaikai pradėjo aktyviai. Šventės metu visi darželio vaikai sušoko nuotaikingą sveikatos šokį. Taip ir prasidėjo sportiškas rugsėjis. Leidus geram orui, rugsėjo pabaigoje buvo surengta judesio ir sporto šventė. Vaikai šventėje bėgiojo labirintu, mankštinosi, čiuožė žolės slidėmis, landžiojo per kliūtis, rinko kamuoliukus, žaidė su vandeniu. Judesio, sportinių žaidimų ir juoko netrūko visą mėnesį.

               

 

2023 m. gegužės mėn. „Mano maisto lėkštė“.

Gegužės mėn. 3A klasės mokiniai analizavo savo maisto lėkštes. Aptarė kokios yra pagrindinės ir svarbiausios maisto medžiagos. Kas yra kalorijos, kam jos reikalingos, ir kaip jas apskaičiuoti. Kokie svarbiausi vitaminai ir mineralai gaunami iš maisto. Vaikai atliko savo maisto lėkščių analizę ir tai meniškai atvaizdavo popierinėse lėkštėse.

          

 

2023 m. gegužės mėn. Projektas „Išmetamo maisto kiekis“.

„Varpelio“ mokykloje-darželyje vyko projektas „Išmetamo maisto kiekis“.
Pastebėję, kad mokykloje ir darželyje lieka daug nesuvalgyto maisto, buvo nuspręsta pasverti atliekas. Taip kilo idėja projektui, kurio tikslas – suformuoti vaikams supratimą, kiek daug nesuvalgyto maisto yra išmetama ir įgalinti pačius vaikus skaičiuoti išmetamo maisto kiekį.
Mokyklos ir darželio vaikai 5 dienas svėrė savo nesuvalgytų pietų maisto likučius. Suskaičiuota, kad per 5 dienas gero maisto išmesta 112 kg 405 g! Mokykloje išmesta 85 kg 640 g, o darželyje – 26 kg 765 g per penkias dienas. Ir tai tik pietų nesuvalgytas maistas.
Viso projekto metu su vaikais buvo kalbama, kodėl turime tausoti maistą, kodėl negalime išmesti gero maisto, kodėl kuo įvairesnis maistas yra naudingas mūsų sveikatai.
Suskaičiavus rezultatus, buvo apdovanoti priešmokyklinės „Žiniukų“ grupės vaikai (1 kg 300 g) ir 2 klasė mokiniai (6 kg 345 g), išmetę mažiausiai maisto.
Daugiau apie projektą galite skaityti paspaudę ant nuorodos: Projekto „Išmetamo maisto kiekis“ ataskaita.

 

2023 m. balandžio mėn. 14 d. Bendra vaikų mankšta lauke „Judam mankštos ritmu“.

Mankšta yra labai svarbi vaikų sveikatai, padeda stiprinti raumenis, didinti kaulų tankį, gerina kraujotaką ir bendrą fizinę bei psichinę savijautą. Mankšta turi būti smagi ir įdomi, todėl svarbu pasirinkti aktyvumą, kuris patinka vaikui, kad jis norėtų dalyvauti ir toliau tobulinti savo fizinę ir psichinę savijautą.  Mankštos metu su vaikais lauke atlikome apšilimą. Mankšta truko 30 min., muzika padėjo sukurti linksmą mankštos atmosferą.

          

           

 

2023 m. balandžio mėn. „Strakaliukų“ grupės žygiai į mišką „10 000 žingsnių yra vieni juokai“.

„Strakaliukų“ grupės vaikai reguliariai žygiuoja į šalia darželio esantį mišką. Žygis yra puikus būdas vaikams susipažinti su gamta ir aktyviai praleisti laiką lauke. Žygio metu vaikai susipažįsta su juos supančia aplinka, tyrinėja gamtą, atranda naujus augalus ir gyvūnus, mokosi orientuotis, gėrėja jų fizinis pajėgumas.

          

 

2023 m. balandžio mėn. Ar žinote kaip atrodo bakterijos?

Bakterijos yra vienaląsčiai organizmai, kurie yra visur gamtoje. Jos yra labai mažos ir jų neįmanoma matyti be specialių prietaisų, tokių kaip mikroskopas. Mažųjų grupėse tyrinėjome bakterijas, atlikdami eksperimentus, kurių dėka pavyko įsivaizduoti, kaip atrodo bakterijos ant žmogaus rankų. Tuo pačiu mokėmės taisyklingai plauti rankas, praktiškai atlikome visus rankų plovimo judesius. Su vaikais aptarėm, kada reikia plauti rankas, kodėl taip svarbu laikytis rankų higienos. Su vyresniųjų grupių vaikais mokėmės apie bakterijų sukeliamas ligas, rankų higieną, antibiotikų vartojimo būtinybę, antimikrobinį atsparumą.

               

 

2023 m. kovo mėn. Plokščiapėdystės ir laikysenos užsiėmimai.

Plokščiapėdystė yra sutrikimas, kuriam būdingas pėdos skerspjūvio lanko (archos) mažinimas arba jo nebuvimas. Šis sutrikimas dažnai pasitaiko vaikams ir gali sukelti skausmą, nuovargį, vargą vaikui vaikštant ir sportuojant, o ilgalaikėje perspektyvoje gali sukelti įvairias pėdų ir sąnarių problemas. Gera laikysena yra svarbi kūno sveikatos ir gerovės sąlyga. Ji padeda išlaikyti tinkamą stuburo, pečių ir klubų poziciją, padeda gerinti bendrą kūno pusiausvyrą ir koordinaciją.

Yra įvairių pratimų, kurie gali padėti vaikams išvengti arba sumažinti plokščiapėdystės riziką. Šie pratimai padeda stiprinti pėdų raumenis ir sąnarius, taip pat gerina pėdų lankų formavimąsi. Laikysenos pratimai yra labai svarbūs vaikams, ypač šiais laikais, kai daugelis vaikų praleidžia daug laiko sėdint prie kompiuterio, žiūrint televizorių ar žaidžiant žaidimus mobiliaisiais įrenginiais. Ilgas sėdėjimas netaisyklingoje padėtyje gali sukelti įvairias laikysenos problemas.

               

 

2023 m. vasario mėn. Yoga Zoo užsiėmimai.

Vaikai trykštantis energija, žingeidūs, emocionalūs, todėl kai kuriems vaikams jogos užsiėmimai tampa tikru iššūkiu. Yoga Zoo – tai joga vaikams. Sportas žaidimo forma, skatinantis susikaupti, įsiklausyti, likti vienoje, ramioje pozicijoje. Yogos Zoo užsiėmimų metu stiprinama koordinacija, kūno lankstumas, kvėpavimas, susikaupimas, įsiklausimas. Joga gali padėti sumažinti stresą, atsipalaiduoti, pagerinti miegą, didinti pasitikėjimą savimi, geriau jaustis fiziškai. Užsiimti joga motyvacijos suteikė – Yogos Zoo kortelės, jų pagalba vaikai patys tapo treneriais, rodė draugams jogos pozas.

          

 

2023 m. sausio mėn. Vaistažolės – vaistai iš gamtos.

Sausio mėnesį „Varpelyje“ kvepėjo  ramunėlėmis, čiobreliais, mėtomis, liepžiedžiais, medetkomis, kmynais…. Ikimokyklinukai ir pradinukai turėjo atpalaiduojančią edukaciją „Vaistažolės“. Vaikai uostė, ragavo, lietė įvairias vaistažoles. Buvo supažindinti su gamtos dovanomis. Aptarė vaistažolių teikiamą naudą. Sužinojo iš kur gaunamos vaistažolės, kaip jos paruošiamos naudojimui. Ragavo gardžiai kvepiančių arbatų ir aptarė, kokią arbatą rinktis peršalus, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės ar virškinimo negalavimus, o kurios ramina nervų sistemą, mažina jaudulį, padeda atsipalaiduoti ir lengviau užmigti.

              

               

 

Plokščiapėdystės profilaktikos užsiėmimai „Varpelio“ mokykloje-darželyje 2022 m. spalio-lapkričio mėnesiais

Visuomenės sveikatos specialistės veikla 2022 m. balandžio – gegužės mėnesiais „Maisto švaistymas, maisto atliekos“

 

2022 m. gruodžio mėn. priešmokyklinio ugdymo grupių „Gudručiai“ ir „Žiniukai“ bei 1A ir 1B klasės mokiniai, prisiminė žiemos džiaugsmus ir žiemą tykančius pavojus. Aptarė žiemos sporto ir žaidimų pavojus, užšalusių telkinių pavojus. Vaikai dalinosi savo žiemos nuotykiais. Diskutavo, kokia tinkama apranga žiemą ir ką daryti nušalus kojas ar rankas.

     

 

Po pietų miego su vaikais sportuojame pasitelkdami į pagalba interaktyvias priemones. Vaikai gaudo, šokinėja per kliūtis, bėga, slepiasi nuo kliūčių.

      

 

Mokomės apie dantukų priežiūrą. Kaip svarbu taisyklingai valytis dantis, kada juos valyti, kokį maistą valgyti, kad dantukai būtų sveiki. Vaikams patinka patiems išbandyti įvairias užduotėles, jas atlikus vaikai greičiau įsisavina žinias.

               

 

Akcija „Apibėk mokyklą“, kurioje dalyvavo visos pradinės klasės ir visos darželio grupės. Pradinukai apibėgo aplink mokyklą tris kartus. Mažieji darželio grupių vaikučiai bėgo mokyklos-darželio kiemo takais.

               

     

 

2022 m. rugsėjo mėnesio sporto šventė „Lauko estafetės“. Vaikai šokinėjo per kliūtis, lindo per tunelį, atsisėdę šokinėjo ant kamuolių, ledo rutulio lazdomis varinėjo kamuolį aplink kliūtis.

                    

 

Su vaikais nuolat mokomės ir atnaujinam žinias apie sveiką mitybą, sveikus produktus, sveikos mitybos naudą. Vaikai atlieka įvairias užduotis, aktyviai dalyvauja pamokėlėse.

               

          

 

Ikimokyklinių  „Linksmučių“ ir „Smalsučių“ grupių vaikai mokėsi taisyklingai plauti rankytes. Vaikai prisiminė, kada reikia plauti rankas, kaip jas reikia tvarkingai nusiplauti nepamirštant visų pirštukų. Kad mažiesiems būtų įdomiau, visi kartu atliko eksperimentą: vaikai buvo supažindinti, kaip išsimuiluoti rankas ir kodėl nuo muilo taip greitai „pabėga“ bakterijos. Nusiplovus rankas, specialių miltelių ir žiebtuvėlio pagalba, buvo stebima, ar ant rankyčių dar liko bakterijų.

           

 


BENDRA NAUDINGA INFORMACIJA


MITYBA

Alergija maistui (informacinė medžiaga).

Cukraus vartojimo atmintinė (informacinė medžiaga).

Elektroninis leidinys „Vaikai virtuvėje“ (informacinė medžiaga).

Rakto skylutė (lankstinukas).

Vaiko priešpiečių dėžutė (lankstinukas).

Valgomosios druskos vartojimo atmintinė (informacinė medžiaga).

Vasara šviežių vaisių, daržovių ir uogų metas (informacinė medžiaga).

Draudžiamų darželiuose produktų sąrašas (informacinė medžiaga).

 


PSICHIKOS SVEIKATA

APIE ADAPTACIJĄ DARŽELYJE SKAITYKITE PASPAUDĘ ANT ŠIOS NUORODOS

APIE ADAPTACIJĄ MOKYKLOJE SKAITYKITE PASPAUDĘ ANT ŠIOS NUORODOS

NEMOKAMOS PSICHOLOGINĖS KONSULTACIJOS

           

        

 


LIGŲ PREVENCIJA

                   

                    

        

          

     


ŽMOGUS IR APLINKA

               

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą