Užgavėnės!

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Šios šventės paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį bei įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išvaryti.
Nors Klaipėdoje ir nebuvo gilios žiemos, pavasario laukimo nuotaika stiprėja kartu su kasdien ilgėjančiomis dienomis ir dažniau pasirodančia saulute.

Švenčiant Užgavėnes, vaikai mokomi išlaikyti tradicijas. Užgavėnės buvo didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir burtais. Visi Užgavėnių papročiai mūsų senoliams turėjo užtikrinti žemės derlingumą ir gausų derlių. O šiandien į šias tradicijas žvelgiame su šypsena – tai daugiau žaismės ir atsipalaidavimo nuo kasdienybės šventė.

Jei pagal Užgavėnių orus žmonės šiandien ir nebesprendžia, kokie bus metai ir derlius, tai vienos iš seniausių tradicijų – blynų kepimo, vis dar laikosi. Kodėl tokie svarbūs per Užgavėnes blynai? Todėl, kad blynas yra apvalus. Karštas, didelis, geltonas blynas – sugrįžtančios saulės simbolis.

Užgavėnių šventimas – tai viena seniausių švenčių, kurioje nėra žiūrovų, kurioje kiekvienam svarbu prisidėti ir dalyvauti. Juk taip pabudiname žemę, perduodame jai savo gyvybines jėgas ir kartu išvarome visas negeroves, taip pat palydime žiemą.