Tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena – minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas.

2 A klasės mokiniai tą dieną pradėjo diskutuodami, kaip jie supranta, kas tai yra „tolerancija“, savais žodžiais apibūdino sugebėjimą turėti ir ginti savo nuomonę. Antrokai žiūrėjo filmą „Drugelių cirkas“, kuriame pagrindinį Vilo vaidmenį atliko Nick Vujicic, nuo gimimo neturintis nei rankų, nei kojų. Žmogaus rankomis ir kojomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos gali sugriauti, taip kaip ir pasakytas žodis ar įžeidimas. Mokiniai aiškinosi, kas yra išnaudojimas ir priverstinis kitų užgaidų tenkinimas, kada žmogus jaučiasi niekam nereikalingas, kartais net susitaiko su skriaudžiamojo vaidmeniu.

Mokiniai vieningai nutarė, kad visi žmonės, nors labai skirtingi, bet gyvena toje pačioje Žemėje, visiems šviečia ta pati Saulė. Tad Tolerancijos miestą norėjosi pavaizduoti kuo įvairesnį: piešė, statė iš medinių kaladėlių, statiniams naudojo iMO Learn kubus. O žaisdami diskutavo, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar gali būti sukurtas miestas, apie kokį svajojame ir kuriame mes patys norėtumėme gyventi.

Trečiokai visą šią savaitę skyrė tolerancijos supratimui: vaikai ir toliau gilino empatijos, pagarbos, vieni kitiems supratimo klausimus. Dalyvaudami įvairiose tolerancijos sampratą formuojančiose veiklose, mokiniai diskutavo apie skirtumus ir panašumus, bendrystę ir bendradarbiavimą. 3 klasės mokiniai žiūrėjo interaktyvų pristatymą apie toleranciją bei filmą ,,Drugelių cirkas“, žaidė, sportavo ir grupelėmis kūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolį – Tolerancijos miestą.