Sportuoti galima visur

Kas tai yra fizinis raštingumas? Fizinio raštingumo sąvoka turėtų būti suvokiama kaip gebėjimas panaudoti bendruosius judėjimo įgūdžius kompetentingu, sąmoningu būdu ir elgsena. Fiziškai raštingi vaikai geba atlikti gana daug bendrųjų judėjimo įgūdžių, atitinkančių jų gebėjimus, pavyzdžiui, pašokinėti, lipti, būti judriais, išlaikyti pusiausvyrą ir koordinaciją.

Penktadienį (gegužės 7 dieną) 1A klasės mokiniams fizinio ugdymo pamoka vyko… klasėje. Visi dar kartą aptarė, kokia turėtų būti sportinė apranga, avalynė. Naudodamiesi Lietuvos Sporto Universiteto dėstytojos Simonos Pajaujienės patarimais, mokiniai atliko lengvos pramankštos pratimus ir aiškinosi, kodėl sakoma, kad fiziškai aktyvesni yra laimingesni.

Fizinis raštingumas turėtų būti ugdomas ir aktyviai plėtojamas kaip ir kitos pažinimo sritys, pavyzdžiui, mąstymas ar atmintis. Vaikui mokymasis judėti reikalingas, kad vaikas tobulėtų.