Priešmokyklinės „Žiniukų“ grupės vaikų projektas

Įgyvendindami naująją priešmokyklinio ugdymo programą, priešmokyklinių grupių vaikai mokosi naudodamiesi projektiniu metodu. Spalio pradžioje baigėsi dvi savaites priešmokyklinėje „Žiniukų“ grupėje trukęs projektas apie miške augančius augalus ir ten gyvenančius gyvūnus. Projekto metu vaikai mokėsi rasti informaciją  apie augalus, ją pristatyti grupės draugams, dažnai keliaudavo į  mišką, tyrinėti gamtos. Priešmokyklinukai apsilankė Prano Domšaičio paveikslų galerijoje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Augalų karalystėje“’. Čia vaikai apžiūrėjo dailės galerijoje esančius P. Domšaičio sukurtus paveikslus, kuriuose pavaizduota augalų įvairovė: medžiai, krūmai, gėlės. Paveiksluose ieškodami šiltų ir šaltų spalvų, vaikai plėtė meninės kompetencijos žinias, žaisdami „Gėlių loto“, „Spalvų rato“’ žaidimus bei tapydami „Rudeninį medį“ plėtė pažinimo kompetenciją.

Džiugu, kad projekte dalyvavo ir grupės vaikučių tėveliai. Kartu su vaikais jie stebėjo, tyrinėjo, fotografavo, kūrė darbelius, padėjo savo vaikams plėsti akiratį, turtinti žinias.