Picos diena

Ar žinote, kad vasario 9 diena –  tarptautinė picos diena. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pradinėse klasėse „Varpelio“ mokyklos-darželio vaikai  šią dieną  labai smagiai minėjo, juk apklausos rodo, kad pica – vienas iš mėgstamiausių vaikų patiekalų.

Trečiokai ieškojo informacijos apie picos istoriją ir ja dalinosi su draugais. Jie sužinojo, kad didžiausia pasaulyje pica buvo iškepta šiaurės Afrikoje. Ją iškepė Norwood prekybos centras. Rekordas įregistruotas 1990 gruodžio 8 dieną. Jos plotis 1098.58 kvadratiniai metrai, skersmuo 37.4 metrai, o svoris net 12.19 tonų. Matematikos pamokoje trečiokai  brėžė apskritimus, dalino juos ir, užrašę trupmenas, piešė likusią picos dalį .

O darželyje vaikai patys gaminosi picą. Grupių picerijose vaikai gaminosi puikias picas: pagrindą ruošė tepami pomidorų tyrę, dėliojo įvairiausius ingredientus, skanino ananasų gabaliukais. Įstaigos virėjos mielai priėmė picas į karštą orkaitę 🙂

O vėliau visi kartu ne tik skanavo savo ruoštas picas, bet ir mokėsi kultūringai pasivaišinti. „Dieviškai skanu!“ – nusprendė vaikai. 🙂