Patyriminio ugdymo diena „Ponia elektra“

Kovo 14  dieną ketvirtokai, nagrinėdami temą „Elektra“ sužinojo, iš kur kilo žodis „elektra“, kodėl baterijos vadinamos galvaniniais elementais, kas tai yra statinė elektra ir kodėl žaibas, kibirkščiavimas gali būti pavojingi. Atlikdami įvairias tiriamąsias veiklas suprato, kurios medžiagos laidžios elektrai, o kurios izoliuoja, išbandė, kad ne visus daiktus galima įelektrinti patrynus į audinį (vilnonį, medvilninį, lininį, sintetinį), o elektros krūviai lemia vieną ar kitą bandymo rezultatą.

Apžiūrėję baterijos, žibintuvėlio sandarą, išsiaiškino kaip jie veikia. Sužinojo, kad elektros srovė – tai kryptingas krūvininkų judėjimas ir, kad ji teka uždara grandine. Supratę, kokie pagrindiniai elementai sudaro grandinę, tyrinėdami ir eksperimentuodami patys išbandė sujungti elektros grandinę. Mokiniams pavyko ne tik įžiebti lemputę, įjungti garsinį signalą, bet ir priversti suktis malūnėlį. Peržiūrėję filmuką ,,Elektros prietaisai“, ketvirtokai aptarė, kodėl galvaninių elementų, senų elektros prietaisų negalima išmesti bet kur.

Prisiminė, kaip reikia taupyti elektros energiją, kokie pavojai tyko nesaugiai naudojant elektros prietaisus.

 

                   

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą