Pamoka nacionalinėje bibliotekoje

Gegužės 19 d. (trečiadienį) trečios klasės mokiniai turėjo nuotolinę pamoką per Zoom platformą „Fraktalų piešimo dirbtuvės“ su nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos edukatoriais.

Kas yra fraktalai ir fraktalų piešimas? Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“. Tai paprasta piešimo technika, grindžiama spontanišku linijų kūrimu ir spalvinimu.

Mokiniai 1 minutę užsimerkę, neatitraukdami rankos nuo lapo, piešė įvairios formos linijas. Taip gavosi įdomus paveikslas, kurį vėliau reikėjo spalvinti renkantis spalvas užsimerkus. Šie piešiniai – tai meno terapijos forma, leidžianti pažvelgti į giliausias pasąmonės gelmes, pažinti savo vidinį „aš“ ir ištraukti į dienos šviesą žinomas ir net neįvardintas emocines problemas. Toks yra magiškasis fraktalų piešimas. Dominuojančios spalvos magiškame piešinyje atskleidžia žmogaus charakterį, emocinę būseną, nes spalvas ir įvairias linijas piešinyje yra parenkamos užsimerkus. Mokiniams buvo smagu save patyrinėti, sužinoti savo charakterio savybes ir galimybes.