Pamoka bibliotekoje

Trečioje klasėje vyko virtuali integruota pasaulio pažinimo ir technologijų pamoka „Tiltai“. Pamoka vyko iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Jas organizavo dirbtuvės PATS SAU – bibliotekos atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams. Dirbtuvių pavadinimas PATS SAU reiškia: Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok.

Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kokie tiltai yra statomi įvairiose pasaulio šalyse. Aptarė tiltų rūšis (sijinius, kabančius, arkinius), išsiaiškino, kaip jie konstruojami, kokie inžinieriniai sprendimai suteikia tiltams stiprumo, kokių principų reikia laikytis, kad statomas tiltas išlaikytų didelį svorį. Tad vaikai, pasitelkdami plonus spageti makaronus, konstravo tiltus. Po to savo statinius išbandė. Gerai pastatyti tiltai iš makaronų išlaikė nemažą svorį.