Kam reikalingi tiltai?

Priešmokyklinių „Gudručių“ ir „Žiniukų“ grupių vaikai savo grupėse įgyvendino inžinerinio ugdymo tematikos veiklą „Kam reikalingi tiltai?“ Tokia veikla lavina vaikų motoriką, fantaziją, loginį mąstymą, dėmesį, koordinaciją, vaizduotę bei bendravimą su bendraamžiais.

Štai, „Gudručiai“, susirinkę reikalingas priemones, konstravo įvairius tiltus ne tik iš įvairių konstruktorių. Vaikai iš popieriaus pasigamino vamzdelius ir tam, kad iš jų sukonstruotų įvairiausias figūras ar net sudėtingiausias konstrukcijas, jų sujungimui naudojo varžtus su poveržlėmis. Tai buvo didžiulio susidomėjimo metas: varžtų bei poveržlių sukimas vaikus ilgam įtraukė į architektūrinius sprendimus. „Gudručiai“ konstravo įvairias figūras: trikampius, kvadratus, rombus. Peržiūrėję vaizdo medžiagą ir nuotraukas apie tiltus, sukonstravo savo santvarinį (iš sijinių konstrukcijų su lenkiamaisiais elementais) tiltą {!} ir pavadino jį „Gudručiu“ 🙂

Vaikai, lyg tikri inžinieriai, noriai įsitraukė į veiklas, kuriose žaisdami mąstė, linksmai ir nuotaikingai eksperimentavo bei patyrė kūrybos džiaugsmą.

 

                          

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą