Įspūdinga išvyka

Gruodžio 17 dieną priešmokyklinių „Žiniukų“ ir „Gudručių“ grupių vaikai lankėsi Kretingoje, kur aplankė grafų Tiškevičių rūmuose įkurtą Žiemos sodą. Vaikai susipažino su augalais, kurie atkeliavo į Žiemos sodą iš tolimiausių pasaulio kampelių. Šie augalai nors maži, bet gyvi Indijos, Indonezijos, Brazilijos atogrąžų miškų, Afrikos ir Meksikos dykumų augmenijos liudininkai. Žiemos sodo baseine auga vandens lelijos ir viksvuolės, tarp kurių plaukioja ryškiaspalviai japoniniai karpiai bei didžiulis šamas. Vaikus nustebino kaktusų kolekcija, o tarp jų, tarsi ežiukas, pūpsantis kaktusas, vadinamas „Nakties karaliene“ Šio kaktuso žiedas pripažintas gražiausiu pasaulyje žiedu. Oranžerijoje vaikai džiaugėsi pamatę, kad bananų palmėje užaugo kelios kekės mažų žalių bananų, kurie turėtų greitai prinokti. Žiemos sode puikiai jaučiasi vėžliukų šeimyna bei spalvingos kanarėlės.
Na, o antroji išvykos dalis taip pat buvo ne mažiau įdomi. Vaikai apsilankė Kretingos dvaro saldaininėje! Čia priešmokyklinukai susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatė visą šio skanėsto „gimimo“ procesą, patys savo rankomis gamino karamelinius saldainius ir išmoko juos gražiai įpakuoti. Vaikų pagaminti saldainiai – puiki Kalėdinė dovana sau, draugams ir šeimos nariams!