Ekonominio raštingumo pradmenų programa

„Varpelio“ mokykloje-darželyje toliau vykdoma „“ programa visiems mūsų mokyklos mokiniams.

Pirmokai susipažįsta su ekonominėmis sąvokomis, pamažu mokosi rūšiuoti išteklius, patys įvardija, kodėl svarbu mokėti pasirinkti.

Antrokai jau pradeda suvokti svarbiausius prekių ir paslaugų gamybos aspektus, aiškinasi, kokie yra gamybos būdai, žaisdami mokosi įvertinti prekės ar paslaugos kainą.

Trečiokai diskutuoja apie vyriausybės vaidmenį rinkos ekonomikoje, mokosi pagrįsti, kodėl kai kurias paslaugas teikia vyriausybė, o ne privatūs verslininkai.

Tuo metu ketvirtokai mokosi įvertinti ir apskaičiuoti gamybos pelną ir nuostolį, aiškinasi, kas turi įtakos prekių ir paslaugų kainai. Visas ekonomines žinias ir įgūdžius mokiniai įgyja žaidimo metu, tad šių užsiėmimų visada labai laukia.