Erasmus+ K2 AIDO projektas

Klaipėdos „Varpelio“ mokykla-darželis dalyvauja 2022 metais Limburgo Adolf Reichwein (Vokietija) mokyklos inicijuotame Erasmus+ K2 AIDO projekte apie ugdymo turinio skaitmenizaciją. Projekto partneriai – aštuonios mokyklos iš 6 Europos šalių: Estijos, Suomijos, Švedijos, Rumunijos, Vokietijos ir dvi mokyklos iš Lietuvos.

Kovo 10-15 dienomis vyko tarptautinis projekto partnerių susitikimas Bukarešte, kur mūsų mokyklą atstovavo direktorė Daina ir pavaduotoja ugdymui Asta. Kiekviena šalis pristatė savo mokyklose naudojamas skaitmenines programas, analizavo darbo grupėse atliktų apklausų duomenis. Švedijos atstovai pristatė savirefleksijos įrankio mokytojams “SELFIE for TEACHERS” visų projekto dalyvių suvestinę. Šis įrankis skirtas bendrojo ugdymo mokytojams įsivertinti skaitmeninių technologijų naudojimo kompetencijas.

Direktorė Daina ir pavaduotoja Asta susitikime dalinosi naujausiomis įžvalgomis apie įtraukiančius šiuolaikinius skaitmeninius būdus, naudojamus mokiniams mokyti Lietuvoje, kolegoms pristatė Lietuvos mokytojams sukurtą švietimo portalą www.emokykla.lt

Bukarešto Elena Văcărescu gimnazijoje AIDO projekto dalyviai stebėjo pamokas, kuriose mokytojai dalinosi įvairių skaitmeninių programų integravimo pamokose gerąja patirtimi.

Nors projekte dalyvaujančios mokyklos yra skirtingose šalyse bei jose ugdomi skirtingo amžiaus vaikai, Bukarešte dalyviai vieningai kalbėjo, jog skaitmeninis ugdymo turinys suteikia galimybę įvairinti mokymą, pritaikant jį skirtingiems mokinių poreikiams, mokymosi stiliams bei padedant mokiniams geriau suprasti mokomąją medžiagą ir plečiant jų kompetencijas.