Išvyka į Mosėdį

Baigiantis mokslo metams antrokai susiruošė išvykai į Mosėdį. 2A klasės mokiniai (mokytoja Inga Medeikienė) pamokose aiškinosi, kuo ypatingas akmens amžius, domėjosi, kaip atrodo titnagas, sužinojo, kad šis akmuo yra vadinamas Lietuvos nacionaliniu akmeniu. Tada visi nusprendė aplankyti Respublikinį Vaclovo Into akmenų muziejų, kuris yra įsikūręs Mosėdyje (Skuodo raj.). Mokiniai susipažino su muziejaus, kuriame anksčiau buvo vandens malūnas, istorija, susidomėję klausėsi gidės pasakojamų istorijų apie muziejaus įkūrėją gydytoją Vaclovą Intą, apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją. Atskiroje salėje vaikų laukė edukacinis užsiėmimas „Mineralas juvelyrikoje ir mano papuošalas“. Mokiniai ne tik susipažino su įvairių mineralų savybėmis, bet ir aptarė muziejuje eksponuojamus mineralus, aiškinosi, kaip mineralai identifikuojami, kokia jų priežiūra. Visi turėjo galimybę pasigaminti sau papuošalą-apyrankę iš natūralių pusbrangių mineralų, paruoštų pusgaminių vėrimui. Vėliau smagiai leido laiką muziejaus parke, ieškojo įspūdingo dydžio akmenų, grožėjosi augalais, pasivaikščiojo pėsčiųjų tiltu.
Didelio emocijų pliūpsnio sulaukė Puokės kaime aplankytas didžiausias riedulys Lietuvoje – Barstyčių akmuo, kurio ilgis – 13,4 m, plotis – 7,5 m, aukštis – 3,6 m, svoris net 680 t. Spėjama, kad akmenį ledynai atnešė nuo Švedijos. Mokiniai palygino du didžiausius Lietuvos riedulius ir tiksliai įvardijo – Barstyčių akmuo tikrai didesnis už ilgą laiką didžiausiu Lietuvos akmeniu laikytą Puntuką.