Tarptautinė žavėjimosi augalais diena

Nuo 2012-ųjų metų kasmet gegužės 18-ą dieną minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Šventę iniciavo Europos augalų tyrimų asociacija. Diena minima visose pasaulio šalyse. Ji skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkstančių. Lietuvoje šventę organizuoja botanikos sodai.

Tą dieną 2A klasės mokiniai su klasės mokytoja Inga Medeikiene ir pailgintos dienos grupės auklėtoja Zene Maldžiene lankėsi Klaipėdos universiteto Botanikos sode . Mokiniai apžiūrėjo gausiai pražydusius augalus, domėjosi jų pavadinimais, kūrė paveikslą iš botanikos sodo darbuotojų surinktų augalų, patys mokėsi pasigaminti puokštę. Vaikai susipažino su retesnėmis augalų rūšimis, aiškinosi, kuo augalai svarbūs žemės ūkiui, maisto pramonei, aplinkosaugai, sodininkystei, miškininkystei ir ne maisto produktų pramonei – popieriaus, medienos, chemijos, energetikos ir farmacijos – produkcijai. O besibaigiant išvykai, visi kupini įspūdžių dalijosi nuomonėmis, kokio augalo žiedas jiems patiko labiausiai.