Ekonominio raštingumo pamokos pirmokams

Ekonominio raštingumo pamokose pirmokai laiko nešvaisto. Nors ekonomikos pradėjo mokytis tik rugsėjo mėnesį, bet pirmokai jau susipažino su ekonominėmis sąvokomis „stygius“, „prekė“, „paslauga“, „vartotojas“, pamažu mokosi rūšiuoti išteklius, patys įvardija, kodėl svarbu mokėti pasirinkti.

Mokiniai žino, kad norint įsigyti norimą prekę ar paslaugą, reikia taupyti. Taip pat labai svarbu atpažinti euro monetas ir euro banknotus, gebėti pinigus stambinti ir smulkinti. Pirmokai žino, kaip suskaičiuoti, kiek yra monetų ir kokia jų vertė. Žino, kokios vertės gali būti euro banknotai. Kartu su mokytoja Inga stebi Swedbank įkurtos Finansų laboratorijos video pamokas, aptaria, ką naujo sužinojo, kaip suprato pateiktą informaciją. Po Justinos Bagdanavičiūtės pamokos „Pinigų istorija“ visi labai rimtai kūrė, kokie galėtų būti ateities pinigai, patys stengėsi pasigaminti euro dėlionę.

Visas ekonomines žinias ir įgūdžius mokiniai įgyja žaidimo metu, tad šių užsiėmimų visada labai laukia.