Antrokų mokymasis grupėse

Darbo grupėse metodas –  tai veiksmingas mokymosi būdas, kuris skatina mokinius bendradarbiauti, moko efektyvaus komunikavimo, informacijos dalijimosi, įsiklausymo į kito nuomonę bei pasiūlymus. Taip pat jis stiprina grupės susitelkimą, vieningumą, įsitraukimą bei pasitikėjimą savo draugais. Mokiniai, dalyvaudami komandoje, taip pat kelia ir savo savivertę, geriau pažįsta save, geba įvertinti savo stiprybes ir mokosi jas pritaikyti grupėje. Mokantis bendradarbiauti, gerėja ir viso kolektyvo mikroklimatas. Mokiniai kartu dažnai gali padaryti tai, ko po vieną nepavyktų.

Antros klasės mokiniai per įvairias pamokas mokosi dirbti komandoje. Jie kuria pasakojimus ir kvietimus, atlieka matematines užduotis, mokosi žymėti termometrą, stebi ir tyrinėja supančią gamtą. Daugiausia emocijų sulaukė gamtamokslinio ugdymo pamoka, kai antrokai stebėjo įvairių medžiagų savybių kitimą jas deginant. Pakartoję saugaus elgesio su ugnimi taisykles, vaikai stebėjo ir aprašė, kaip dega popierius, medis, plastikas, guma, vilna. Vienos medžiagos virto pelenais, anglimi, kitos tiesiog susilydė. Kylantys juodi dūmai ir nemalonus kvapas prisiminė mokiniams, kaip svarbu yra rūšiuoti atliekas.

O ar žinote iš kokio medžio gaminami degtukai?  (Ats.: Drebulės).