Žvakių liejimo pamoka

Šiandien kiekvienas vaikas gerai žino, ką norėtų veikti ilgais tamsiais lapkričio vakarais. O kaip anksčiau vakarodavo žmonės, kai nebuvo televizoriaus, telefono? Etnokultūros diena – puiki proga tuo pasidomėti. Gūdus ir šaltas lapkritis – mėnuo, kurį jau senovėje žmonės vadino vėlių mėnesiu…

Lapkričio 16 dieną 3A ir 3B klasių mokiniai Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje domėjosi pačiomis seniausiomis mūsų protėvių – baltų – mirusiesiems atminti skirtomis apeigomis. Vaikai susipažino su mirusiųjų minėjimo tradicijomis Klaipėdos krašte skirtingais istoriniais laikotarpiais ir skirtingose religinėse bendruomenėse, aiškinosi skirtumus tarp Didžiosios Lietuvos Visų šventųjų bei Vėlinių švenčių ir Mažosios Lietuvos Mirusiųjų minėjimo šventės. Praktinės užsiėmimo dalies metu kiekvienas pamokos dalyvis individualiai pasigamino po žvakelę bei visi kartu nusiliejo keturias adventines vaškines žvakes savo klasei.